Menu

Naše služby

 

PLAYWISELY®

Ve spolupráci s Moudrým hraním Východní Čechy jsme pro vaše děti připravili unikátní možnost být součástí dechberoucího programu PlayWisely®. Proč právě unikátní? Jsme totiž první školička ve Východních Čechách a druhá v České republice, která zapojila metodu PlayWisely® do svého programu a děti, které nás navštěvují tak mají jedinečnou možnost být součástí metody, která rozvíjí emoční i intelektuální inteligenci, smysly a motorické schopnosti současně.

 

PlayWisely® je ucelený, vědecky podložený a současně zábavný způsob hraní, který využívá přirozené schopnosti učení a pohybu dítěte od narození až do předškolního věku. Cílem programu je zapnout, propojit a vyladit smyslové, řečové, učící a pohybové dovednosti důležité pro rozvoj budoucích schopností každého dítěte. Individuální přístup a vědecky podložený, renomovaný anglický rozvojový program, který propojuje oblast neuropsychofyziky s rozvojem kognitivního a motorického centra, skvěle doplňuje koncept celé školičky a umožňuje budovat pevné základy a vnitřní sebevědomí ve všech oblastech rozvoje tak, aby v budoucnu mohly vaše děti realizovat své sny. 

 

Záleží nám na uceleném psychomotorickém rozvoji vašich dětí a snažíme se jim předat to nejlepší v co největší možné míře již od raného věku. Období do 3 let věku je totiž nejkritičtějším k rozvoji mozku, který se v této době vyvýjí nejrychleji a má možnost pojmout co nejvíce nových vjemů. V této době dochází v mozku k propojení drah, které jsou zodpovědny za smyslové, intelektuální, balanční a orientační schopnosti dítěte. Je tedy důležité mozek v této době stimulovat co nejvíce. Díky programu rozvíjíme soustředění, pozornost, paměť, řeč, logické myšlení, pohybové dovednosti, kreativitu, rytmus a orientaci. Využíváme didaktické montessori, PlayWisely® a sportovní pomůcky.

 

Program je aktivně propojen celým konceptem školičky. Pravidelně dvakrát týdně se s certifikovaným lektorem vyškoleným samotnou zakladatelkou programu paní Patty Hannan, bývalou šampionkou v gymnastice, věnujeme karetnímu systému v angličtině. Následně se na týdenní bázi věnujeme rozvoji motorických aktivit, které vycházejí z programu PlayWisely® a s dětmi tak každý týden v rámci 8 týdnů trénujeme specifickou oblast motoriky, jako například kopání, chytání, házení, ...  vše na základě poznatků o tělesných osách, které byly vyvinuty zakladatelkou programu v době její spolupráce s NASA a výzkumem stavu beztíže ve vesmíru. Celý program vznikl za spolupráce předních amerických vědců z oblasti psychofyziky a je podpořen řadou studií a výzkumů hodnotícíh efektivitu metody.

 

HOKEJ, PLAVÁNÍ, CROSSFIT

Jako první předškolní zařízení tohoto typu v České republice vám přinášíme specifickou péči a výchovu v rámci hokejové předpřípravy. Vaše dítě předpřipravíme na hokejovou dráhu, naučíme ho základům bruslení a techniky hokeje. Nejsme zájmový kroužek, hokej bereme vážně. I proto jsou součástí výchovy přidružené sporty jako plavání a crossfit, které doplní fyzickou přípravu a jsou uzpůsobeny požadavkům hokeje. Naším posláním je dopřát Vašemu dítěti profesionální průpravu sportem, který ho baví a naplňuje. Rozvíjíme nejen fyzickou zdatnost dítěte, ale budujeme i jeho osobnost a charakter za pomoci kolektivního sportu. Součástí našeho týmu je hokejový trenér, který se díky malému počtu dětí dokáže zaměřit více na jednotlivce a jeho rozvoj v rámci hokeje. Zdůrazňujeme, že je vhodné nechat dítě vybrat si aktivitu, která ho baví a v té ho následně podporovat. Je to totiž vášeň, která rozhoduje o tom, zda se bude dítě i nadále ubírat směrem, který mu jako rodiče v raném věku nabídnete.

 

GYMNASTIKA & FLY-ZONE PARK

Celý program neodmyslitelně doplňuje i gymnastická příprava, která je více než žádoucí právě pro nejmenší. Gymnastika pomáhá dětem orientovat se v prostoru, nacházet balanc, ale především učí děti poslouchat a vnímat své tělo a díky tomu předcházet vážným úrazům. Sportem v raném věku vedeme děti především k tomu, aby budovaly tělesnou schránku a učily se přecházet situacím jako jsou pády, které prostě přijdou. Je tedy důležité, aby dítě bylo připraveno na to, jak se zachovat ve chvíli, když padá a vědělo jak ochránit své tělo. Sportem učíme děti jak ovládat a poslouchat své svaly a jak nezpanikařit a v dané situaci se zachovat.

 

V našem případě je gymnastická příprava kombinována s prvky lezení po stěně a koordinace na tampolínkách, samozřejmě pouze pod odborným dohledem. Hodiny vede zkušený lektor, který se s dětmi zaměřuje na základní cviky, které pomáhají v obratnosti a celkovém balancu. Adaptovali jsme do prostředí naší herny lezeckou stěnu, kde mohou děti několikrát do týdne trénovat lezení pod odborným dohledem. A stejně tak jsme exkluzivně pro Sportíky uzavřeli dohodu s Fly-zone parkem Hradec Králové na permanentní docházku našich dětí do jejich úchvatného zábavního parku, kde se věnujeme motorickým aktivitám dle metody PlayWisely®.

 

ANGLIČTINA

Ve 21. století je naprostou samozřejmostí znalost anglického jazyka. Jsme hrdí na to, že našim nejmenším můžeme vedle sportu dopřát i humanitně zaměřenou aktivitu díky kontaktu s rodilým mluvčím, který je součástí našeho týmu. Našim posláním je rozvinout znalost angličtiny a přirozenou formou tento jazyk vštípit. Naše děti se u nás angličtině učí v rámci PlayWisely® metody, která na základě tzv. flashcards umožňuje dětem získat základní slovní zásobu zahrnující tvary, barvy, zvířata, jídlo, ale také počty, abecedu, včetně fonetické, a základní stavbu slov. Vše se dětí učí v lekci, která je postavena mimo jiné na základě směrové orientace a děti tak slyší povely, které díky tomu hravě ovládají. Běžně se tak děje, že děti po příchodu domů počítají čtverce na zemi (dlažbu) nebo rozeznávají barevné předměty. Samozřejmostí je četba a hra v angličtině.

 

ZDRAVÁ VÝŽIVA

Vždy když jde o dítě, na kvalitě záleží. Zvlášť když se jedná o výživu. Mezi klíčové faktory předškolní výživy patří vyvážená a pestrá strava a budování správných stravovacích návyků. Není možné dítě vychovávat ve sportovním duchu bez kvalitní vyvážené stravy, která odpovídá fyzickému rozvoji a zátěži. Jako sportovci jsme přesvědčeni, že správná a zdravá strava, doplněná o pohyb a duševní hygienu je klíčem ke zdravému a spokojenému životu. Jako rodiče tak můžete být bez obav o tom, jak se Vaše dítě stravuje. Zde neustoupíme, jelikož jsme sami zastánci zdravého životního stylu.

 

Pro Vaše dítě jsme připravili celodenní stravovací režim zahrnující snídani, dopolední (před-tréninkovou) svačinu, oběd, lehký snack a odpolední svačinu. Během celého dne mají děti přístup k čisté pramenité pitné vodě, kterou si u nás mohou ochutit pouze ovocem, které je taktéž společně s čerstvou zeleninou přístupné po celý den. Samozřejmostí je u nás ranní přísun vitamínů v podobě ovocného fresh juice, který děti dostávají během snídaně. Dopolední svačina bere ohled na fyzickou aktivitu dětí a představuje vyvážený příjem sacharidů a bílkovin pro odpovídající věk dítěte. Stejně tak dbáme na netolerance a alergie a k dětem přistupujeme jednotlivě i v rámci stravování. Snažíme se vyhýbat nadmíře lepku, laktózy, cukru a samozřejmě odmítáme umělá sladidla, barviva a náhražky.

 

OTEVÍRACÍ DOBA 07:00 – 19:00

Chápeme požadavky dnešní uspěchané doby, proto se snažíme vycházet vstříc rodičům tak, aby nemuseli obstarávat další péči a případné hlídání pro své nejmenší. Vaše děti se u nás cítí jako doma, což Vám umožňuje v klidu pracovat s vědomím, že je o Vaše dítě postaráno a je v těch nejlepších rukou, v prostředí a pěči osob, které velmi dobře zná. Bezpečí a láska, kterou dítě cítí, je totiž základním stavebním kamenem šťastného, spokojeného a vyrovnaného jedince na jeho cestě k úspěchu.

Pro využívání prodloužené docházky do 19:00 nás neváhejte kontaktovat.

 

TEMATICKÉ DNY & VÍKENDY

Uvědomujeme si náročnost dnešních dní a víme jak důležité je věnovat čas relaxaci a sobě samým. Díky tomuto požadavku doby vznikl nápad na pořádání tematických víkendů s možností přespání (Sobota – Neděle) díky čemuž si rodiče mohou dopřát chvíli klidu a odpočinku. Pro děti máme během roku připravený Welcome pobyt na začátku září ve spojení s Jíčínem - městem pohádky, Hallowenský víkend, Vánoční víkend, Velikonoční víkend a Goodbye party v červnu před tím, než se všichni rozjednou na dovolené. Mimo to máme v rámci programu ustálené i tematické dny, kdy se s dětmi, vždy odpoledne, věnujeme kreativním dílničkám, zpívánkám a dramaťáčku.

Kontaktujte nás,
jsme tu pro vás

Zápis probíhá v průběhu celého roku až do naplnění kapacity, která je omezena z důvodů zachování kvality výchovy a péče. Dopřejte Vašim dětem nadstandardní předškolní výchovu se zaměřením na sport v dvojjazyčném prostředí.

Po vyplnění formuláře s žádostí Vás budeme neprodleně kontaktovat. 

Sportíci Jak to u nás vypadá?

Třída
Společenská místnost
Šatnička
Toalety
Jak to u nás vypadá - třída Jak to u nás vypadá - spolčeneská místnost Jak to u nás vypadá - šatnička Jak to u nás vypadá - toalety
Play Wisely